- Acs Antal
- Adamczewska-Sowińska Katarzyna
- Adamczyk Eryk
- Adamicki Franciszek
- Aleksandrowski Jan
- Alexandrowicz Stefan
- Anioł Mirosław
- Anweiler Jan
- Bac Stanisław
- Bac (jr.) Stanisław
- Badura Ryszard
- Balbierz Henryk
- Balicka Natalia
- Banasiak Jan
- Bania Jacek
- Bant Antoni
- Baran Włodzimierz
- Barnecki Władysław
- Baumgartner Walter
- Bednarski Włodzimierz
- Bezdek Stanisław
- Białczyk Włodzimierz
- Bieniek Jerzy
- Biernat Jadwiga
- Biesiada Anita
- Bieszczad Stanisław
- Biskupski Antoni
- Błażejewski Piotr
- Błażewicz Józef
- Boćko Józef
- Bogda Adam
- Bogdanowicz Jan
- Bohdziewicz Jerzy
- Bohosiewicz Michał
- Bondar-Nowakowska Elżbieta
- Boratyński Kazimierz
- Borcz Zuzanna
- Borkowski Andrzej
- Borkowski Jan
- Borysławski Krzysztof
- Bosy Jarosław
- Brandyk Tomasz
- Brej Szymon
- Brej Teresa
- Broś Bolesław
- Bruździak Mieczysław
- Bryk Cezariusz
- Bubień Zenon
- Buczak Eleonora
- Bujak Henryk
- Bulla Józef
- Buniak Władysław
- Buszewski Bogusław
- Cacoń Stefan
- Carbonell Barrachina Ángel Antonio
- Cena Mieczysław
- Chełmońska Bronisława
- Chełmońska-Soyta Anna
- Chen Yona
- Chmura Kazimierz
- Chodak Tadeusz
- Chorbiński Paweł
- Chrzanowska Józefa
- Chrzanowska-Dróżdż Barbara
- Chudoba Krystyn
- Chudoba Stanisław
- Chudoba-Drozdowska Bożena
- Cichy Tadeusz
- Cież Józef
- Czaban Stanisław
- Czamara Alicja
- Czamara Włodzimierz
- Czaplińska Stanisława
- Czekalski Mieczysław
- Czubaszek Anna
- Ćmielewski Kazimierz
- Deegen Eckehard
- Dejas Donat
- Dejneka Józef
- Deszcz Ryszard
- Dębowski Stanisław
- Dębowy Józef
- Dmochowska-Gładysz Jadwiga
- Dmowski Zenobiusz
- Dobicki Aleksander Włodzimierz
- Dobicki Wojciech
- Dobrzański Zbigniew
- Dominik Tadeusz Aleksander
- Dorenda Maria
- Drabiński Andrzej
- Drozd Danuta Teresa
- Drozd Jerzy
- Drozd Mieczysław
- Dubiel Andrzej
- Duda Zbigniew
- Dvořák Josef
- Dziewoński Zbigniew
- Dzieżyc Józef
- Dziuba Ewelina
- Fabiszewski Jerzy
- Fatyga Józef
- Figiel Adam
- Filistowicz Andrzej
- Fritz Zofia
- Frontczak Jacek
- Fuchs Bogusła
- Fudali Ewa Anna
- Fuliński Jacek Maria
- Gabrielska Janina
- Gabryś Grzegorz
- Gajewczyk Paweł
- Gancarz Bronisław
- Garbuliński Tadeusz
- Gaweł Andrzej
- Gawęcki Kazimierz
- Geringer de Oedenberg Henryk Ksawery
- Gerlicz Karol
- Giedrojć Bronisław
- Gienc Jan
- Gil Zygmunt
- Gnot Stanisław
- Gnutek Zbigniew
- Goc Franciszek
- Golachowski Antoni
- Golinowska Maria Joanna
- Golnik Witold
- Golonka Zygmunt
- Goos Adam
- Goos Maria
- Gospodarczyk Franciszek
- Górecki Henryk
- Górska Irena
- Grabda Eugeniusz
- Graczyk Stanisław
- Grajek Włodzimierz
- Gryt Alojzy
- Grzegorzak Anatol
- Grzywacz Andrzej
- Grzywiński Leszek
- Gucwiński Antoni
- Gulbinowicz Henryk
- Gumiński Stefan
- Haitlinger Ryszard
- Haman Janusz
- Hartung Jörg
- Hejłasz Zbigniew
- Helwig Anna
- Heyland Klaus Ulrich
- Hibner Andrzej Bogumił
- Hlibowicki Roman
- Hohenberg Rudolf
- Houszka Marek
- Hryncewicz Zygmunt
- Humiński Stanisław
- Hurej Michał
- Hus Stanisław
- Huszcza Ewa
- Hutnik Edward
- Hutny Jan
- Jabłoński Bronisław
- Jaczewski Stefan
- Jamroz Dorota
- Janeczek Witold
- Janiak Tadeusz
- Janik Grzegorz
- Janowski Bronisław
- Janowski Tomasz
- Jara Zbigniew
- Jarmoluk Andrzej
- Jasek Stanisław
- Jasińska Zofia
- Jasińska-Lewandowska Stanisława
- Jasiorowski Henryk
- Jasiulewicz Helena
- Jodkowska Ewa
- Juny Marian
- Juszczak Jerzy
- Kabała Cezary
- Kaczmarek Jan
- Kadłubiec Władysław
- Kamienobrodzki Wilhelm
- Kamiński Eugeniusz
- Kanafojski Czesław
- Kania Czesław
- Kapusta Franciszek
- Karczewska Anna
- Karpiak Stanisław
- Kaszubkiewicz Czesław
- Kaszubkiewicz Jarosław
- Kazimierczak Andrzej
- Keller Wolfgang
- Kelm Maria
- Kempiński Jan
- Kiełbowicz Zdzisław
- Kiersnowski Jerzy
- Kinal Stefania
- Kirchgessner Manfred
- Kita Agnieszka
- Kleszczyńska Halina
- Klimczak Halina
- Klimentowski Stanisław
- Klin Stanisław
- Klisiecki Andrzej Jan
- Klukowski Zdzisław
- Knecht Damian Krzysztof
- Kobielak Sylwester
- Kocot Mariusz Jerzy
- Kocór Marian
- Kołacz Roman
- Kołek Teresa
- Kołota Eugeniusz
- Komosa Andrzej
- Konieczna Maria
- Konopiński Tadeusz
- Kontny Bernard
- Kopeć Bohdan
- Kopeć Wiesław
- Kordas Leszek
- Korniewicz Adolf Stanisław
- Kosinkiewicz Barbara
- Kosowska Barbara
- Kostrzewa Stanisław
- Kotecki Andrzej
- Kotecki Andrzej
- Kotliński Jerzy
- Kotz Jerzy
- Kowalik Piotr Jan
- Kowaliński Stanisław
- Kowalski Jerzy
- Kozak Marcin
- Kozdrowski Roland
- Kramkowski Ryszard
- Krasnowska Grażyna
- Krężel Roman
- Krężel Zofia
- Kruszyński Wojciech
- Krzemieniewska z domu Choynowska Helena Józefa
- Krzemińska Alicja
- Krzywicka-Blum Ewa
- Krzywiecki Stanisław
- Kubasiewicz Marian
- Kubiak Krzysztof
- Kuchar Leszek
- Kuczaj Marian
- Kuczera Janina
- Kuczewski Krzysztof
- Kukla Stanisław
- Kuprowski Marian
- Kuryszko Jan
- Kutera Jan
- Kutkowska Barbara
- Kuźniewicz Janusz
- Kwiatkowska Barbara
- Kwiatkowski Tadeusz
- Lachowicz Stanisław
- Lang Adam
- Langner Marek
- Latoś Stanisław
- Lecher Kurt
- Leibetseder Józef
- Leidl Werner
- Leszczyński Wacław
- Licznar Michał
- Licznar Stanisława Elżbieta
- Licznar Paweł
- Lidtke Włodzimierz
- Liebich Hans Georg
- Lipanowicz Jerzy
- Lipecka Czesława
- Lisińska Grażyna
- Liskiewicz Stanisław
- Liszewski Marek
- Litwińczuk Zygmunt
- Lityński Marian
- Lonc Władysław
- Lorenc Władysław
- Lorenc Marek Wojciech
- Ludwiczak Jan
- Luty Tadeusz
- Łazarkiewicz Bogdan
- Łomotowski Janusz
- Łuczak Wacław
- Łuczycka Deta Agata
- Łukaszewicz Ewa
- Madej Janusz A.
- Maksimow Aleksander
- Malarz Władysław
- Malicki Adam
- Małunowicz Irena
- Małysa Elżbieta
- Mańko Zbigniew
- Marcilonek Stanisław
- Marek Jan
- Markowski Zygmunt
- Martini Zbisław
- Martynowicz Tadeusz
- Materek Dariusz
- Matuła Jan
- Mazur Andrzej
- Mazur Teofil
- Mazurkiewicz Michał
- Mąkol Joanna
- Mejer Stanisław
- Michalska Zofia
- Michalski Andrzej
- Michalski Zbigniew
- Michałek Rudolf
- Mierzejewska Wanda
- Miękisz Stanisław
- Miklaszewski Stanisław
- Mikołajczak Zygmunt
- Mironowicz Agnieszka
- Mocek Andrzej
- Modrakowski Andrzej
- Mokwa Marian
- Molenda Jerzy
- Molendowski Franciszek
- Monkiewicz Jerzy
- Musiał Elżbieta
- Musierowicz Arkadiusz
- Myczkowski Kazimierz
- Myślecki Wojciech
- Nadwyczawski Władysław
- Narkiewicz-Jodko Małgorzata
- Nespiak Andrzej
- Neumann Wilhelm
- Nicpoń Józef
- Nicpoń Józef
- Niedźwiecka-Filipiak Irena
- Niemczuk Rudolf
- Nietupski Teodor
- Niewiadomski Witold
- Niezgodziński Piotr
- Nikołajczuk Maria
- Niżański Wojciech
- Nowacki Wojciech
- Nowak Jerzy
- Nowak Lech
- Nowak Marcin
- Nowak Tomasz
- Nowak Władysław
- Nowakowski Jan
- Nowakowski Piotr
- Nowicki Bolesław
- Nowosad Romuald
- Nyc Krzysztof
- Oberman Helena
- Obmińska-Mrukowicz Bożena
- Ogielski Lesław
- Olbertz Manfred
- Olbrycht Tadeusz Maria
- Opaliński Czesław
- Opoczyńska-Sembratowa Zofia
- Oporowska Krystyna
- Opyrchałowa Jadwiga
- Orda Janusz
- Osada Edward
- Osiński Bogdan
- Oszmiański Jan
- Owsiak Zygmunt
- Paluch Julian
- Pałasiński Mieczysław
- Pałczynski Adam
- Panek Krystyna
- Partenscky Hans Werner
- Parylak Danuta
- Parylak Krzysztof
- Parzonka Włodzimierz
- Patkowska-Sokoła Bożena
- Patorczyk-Pytlik Barbara
- Patyk Stanisław
- Pawlina Edward
- Pejsak Zygmunt
- Perkal Julian
- Peroń Stanisław
- Pezacki Wincenty
- Pęksa Anna
- Pietr Stanisław
- Pląskowska Elżbieta
- Pływaczyk Anna
- Pływaczyk Leszek
- Pogodziński Zdzisław
- Polanowski Antoni
- Polechoński Ryszard
- Poluszyński Gustaw
- Pospieszny Norbert
- Poznański Wiesław
- Preś Jerzy
- Prochal Piotr
- Prośba-Białczyk Urszula
- Prymon Marek
- Przestalski Stanisław
- Przybyła Zbigniew
- Pulikowski Krzysztof
- Pytlarz-Kozicka Maria
- Radczuk Laura
- Radomska Maria
- Radziwolski Zenon
- Ralski Eugeniusz
- Raszka Beata
- Ratajczak Kornel
- Ratajszczak Radosław
- Raułuszkiewicz Stanisław
- Rehout Václav
- Reinhard Andrzej
- Rekovets Leonid
- Robak Małgorzata
- Rodziewicz Anna
- Rojek Marian
- Rojek Stanisław
- Roman Adam
- Romański Krzysztof Waldemar
- Romański Leszek
- Roszyk Eligiusz
- Różycka-Roszak Bożena
- Ruebenbauer Tadeusz
- Runge Stanisław
- Ruszczyc Zygmunt
- Ruszkowska Irena
- Ruszkowski Jan
- Rykaluk Kazimierz
- Rymowicz Waldemar
- Rypuła Krzysztof
- Rywińska Anita
- Ryznar Józef
- Rząsa Anna
- Samborski Zbigniew
- Sarapuk Janusz
- Sasik Józef
- Sawicka-Sienkiewicz Ewa
- Schiefer Christian
- Schleicher Alina
- Schmuck Adam
- Sekuła Jan
- Senze Alfred
- Sielicka Bronisława
- Siewiński Antoni
- Skowroński Wojciech
- Skrabka Henryk
- Skurski Adam
- Słowik Jerzy
- Słowiński Henryk
- Smolińska-Juny Teresa
- Sobczak Zygmunt
- Sobiech Tadeusz
- Sobieszczański Jerzy Henryk
- Sobkowicz Gustaw Adolf
- Sobkowicz Piotr
- Sobociński Marian
- Sobota Jerzy
- Solski Adam
- Sołtysiak Zenon
- Somorowski Czesław
- Sondel Jan
- Sosna Ireneusz
- Sowiński Józef
- Sożyński Jerzy
- Spiak Zofia
- Sroczyński Adam
- Stangenberg Marian
- Staroniewicz Zdzisław
- Stefaniak Tadeusz
- Stefanowicz Jan
- Stępień Bogdan
- Stöber Matthaeus
- Stolle Andreas
- Strączyńska Stanisława
- Strojny Władysław
- Subda Hanna
- Surowiecki Andrzej
- Szajsner Hanna Alina
- Szarek Jan
- Szarycz Marian
- Szczudłowska Matylda
- Szczudłowski Kazimierz
- Szerszeń Leszek
- Szewczuk Adam
- Szewczyk Antoni
- Szewrański Szymon
- Szlachta Józef
- Szmańko Tadeusz Michał
- Szopa Ludwik
- Szpindor Adam
- Szulc Tadeusz
- Szulczewski Wiesław
- Szulkowska-Wojaczek Elżbieta
- Szyda Joanna
- Szymańska-Pulikowska Agata
- Szymański Jan
- Szyszkowska Agnieszka
- Szyszkowski Lewter
- Śniady Paweł
- Świątkiewicz Andrzej
- Świdziński Władysław
- Świętochowski Bolesław
- Świtała Marcin
- Tańska-Hus Bożena
- Tielen Martin
- Tilgner Władysław
- Tołpa Stanisław
- Tomaszewska Barbara
- Tomaszewska Klara Maria
- Tomaszewski Jan
- Truszczyński Marian
- Truszkowska Wanda
- Trybała Mieczysław
- Trzebińska Maria
- Trziszka Tadeusz
- Twardoń Jan
- Tychowski Aleksander
- Tymrakiewicz Włodzimierz
- Ugorski Maciej
- Urban Marek
- Utzig Józef
- Van Soom Ann
- Verheugen Günter
- Verhoeven Ronny
- Verstraelen Leopold
- Vlasák Pavel
- von Plocki Kuno Alexander
- Wachnik Zenon
- Wajdzik Czesław
- Waluszewska-Bubień Aleksandra
- Wartenberg Lech
- Wawrzeńczyk Czesław
- Weber Jerzy
- Wieliczko Alina
- Wieliczko Alina
- Wiercioch Marian
- Wierzbicki Heliodor
- Wierzbicki Jan
- Więckowicz Zofia
- Wijaszka Tadeusz
- Wiliczkiewicz Andrzej
- Wilk Kazimierz
- Witkiewicz Wojciech
- Witkowska Danuta
- Włodarczyk Stanisław
- Wojciechowski Wiesław
- Wojdyło Aneta
- Wojtatowicz Maria
- Wojtkiewicz Wilhelm
- Wojtysiak Antoni
- Wolski Karol
- Wołoszyn Julian
- Woźnicki Jerzy
- Wyka Joanna
- Wyrost Piotr Paweł
- Zachwieja Andrzej Jan
- Zakrzewski Aleksander
- Zaleski Stanisław
- Załucki Grzegorz
- Zamiar Zenon
- Zarzycki Jan
- Zatwarnicki Tadeusz
- Zawadzki Wojciech
- Zawadzki Zdzisław
- Ziemiński Ryszard
- Zięba Dionizy
- Ziętecka Maria
- Zimny Lesław
- Zubrzycki Stefan
- Zwierzchowski Jan
- Żebracki Antoni
- Żechałko-Czajkowska Alicja
- Żmuda Romuald
- Żołnierz Ludwik
- Żuk Bolesław
- Żyromski Andrzej
Kontny Bernard
Urodził się 15 lipca 1957 r. w Brzegu. Egzamin maturalny złożył w 1977 r. po ukończeniu nauki w Technikum Elektrycznym w Brzegu. Ukończył studia na Akademii Rolniczej we Wrocławiu, Wydział Melioracji Wodnych, Oddział Geodezji Urządzeń Rolnych w 1982 r.
Stopień naukowy doktora nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii uzyskał na Wydziale Geodezji i Urządzeń Rolnych Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) w dniu 27 czerwca 1991 r. za pracę doktorską pt. „Koncepcja systemu pomiarów oraz geometrycznej analizy i interpretacji deformacji przestrzennych górotworu”. Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii uzyskał na Wydziale Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w dniu 6 lipca 2004 r. na podstawie rozprawy pt. „Geodezyjne badania współczesnej kinematyki głównych struktur tektonicznych polskich Sudetów i Bloku Przedsudeckiego na podstawie pomiarów GPS”.
W 1982 r. został zatrudniony na stanowisku asystenta stażysty w Instytucie Geodezji i Zastosowań Matematycznych Akademii Rolniczej we Wrocławiu (obecnie Instytut Geodezji i Geoinformatyki). W 1986 r. został starszym asystentem, a w roku 1991 adiunktem. Od 2007 r. jest zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego. W pracy dydaktycznej na Uczelni prowadzi zajęcia (wykłady i ćwiczenia) z wielu przedmiotów zawodowych: w tym geomatykę, geodezję satelitarną, pomiary przemieszczeń. Był opiekunem ok. 40 prac magisterskich.
Odbył półroczny staż naukowy w Instytucie Geodezji Wyższej i Astronomii Geodezyjnej Politechniki Warszawskiej. Ukończył szereg kursów i studiów podyplomowych, w tym m.in. „The Basic Postgraduate LIS Course - Education in Land Information Systems” w Delft (Holandia), „BERNESE GPS SOFTWARE” w Instytucie Astronomii Uniwersytetu w Bernie (Szwajcaria). Był kierownikiem grantu indywidualnego KBN, grantu promotorskiego, grantów wewnętrznych Uczelni oraz kierownikiem merytorycznym wielu prac badawczych zleconych przez podmioty gospodarcze. W latach 2000−2006 był członkiem Komitetu Zarządzającego oraz przewodniczył Grupie Roboczej: „Methodology and Instrumentation” w ramach europejskiego programu naukowo-badawczego COST, Action 625, „3D-Monitoring of Active Tectonic Structures”. W ramach tego programu badawczego kilkakrotnie uczestniczył w krótkoterminowych misjach naukowych we Włoszech i w Grecji.
Jest członkiem Komitetu Geodezji PAN, w tym Sekcji Geodynamiki Ziemi, Sekcji Sieci Geodezyjnych i Sekcji Geodezji Inżynieryjnej, Komisji Geodezji Satelitarnej Komitetu Badań Kosmicznych PAN oraz Komisji Neotektoniki Komitetu Badań Czwartorzędu PAN. Jest autorem lub współautorem ok. 70 prac opublikowanych w czasopismach, zeszytach naukowych i monografiach, ok. 75 prac i abstraktów opublikowanych w materiałach konferencyjnych oraz ok. 50 prac niepublikowanych (maszynopisy, ekspertyzy, sprawozdania z prac badawczych). Jest współautorem 18 prac opublikowanych w międzynarodowych zespołach autorskich, w tym w czasopismach z Listy Filadelfijskiej. Od września 2005 r. pełni funkcję prodziekana ds. kierunku studiów geodezja i kartografia na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu.
Jest wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Geodetów Polskich uhonoronowanym Srebrną Odznaką SGP. W 1988 r. zdał egzamin państwowy i uzyskał kwalifikacje zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii.
Za osiągnięcia naukowo-badawcze dziesięciokrotnie został nagrodzony Nagrodą Rektora AR we Wrocławiu (dwie nagrody indywidualne i osiem zespołowych). Otrzymał też dwukrotnie nagrodę Rektora za działalność organizacyjną. W 2007 r. został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.